facebook.com twitter.com instagram.com e endomondo.com youtube.com

Zimowe frajda, całoroczny wypoczynek

Środa, 18 września 2019

Dwa projekty z budżetu obywatelskiego wejdą w życie.

Mam jeszcze lato, ale dziś o inwestycji, która sprawdzi się za kilka miesięcy, gdy zrobi się biało. Otóż zimą dzieciaki będą mieć dużo frajdy. Wczoraj podpisaliśmy umowę na wybudowanie górki saneczkowej. Była to propozycja mieszkańców, która zwyciężyła w mareckim budżecie obywatelskim. Lokalizację powinni dobrze kojarzyć rowerzyści. Górka powstanie w sąsiedztwie pumptracka, czyli nieopodal skrzyżowania Grunwaldzkiej i Okólnej. Jej powierzchnia przekroczy 200 mkw. Na górkę będą prowadziły schody terenowe. Na szczycie zainstalujemy trzy zjeżdżalnie – dwie odkryte, jedną rurową. Prace wykona zwycięzca przetargu – firma Olikar z Wołomina.

Ta sama firma zrealizuje inny projekt z budżetu obywatelskiego (umowę również wczoraj podpisaliśmy). Pewnie część osób pamięta, że w ubiegłym roku zakończyliśmy kompleksowy remont ulicy Głównej i przyległych. Mieszkańcy poszli za ciosem i zgłosili projekt pod nazwą „Strefa edukacji i odpoczynku – poznaj zielone płuca Marek”. Z ich inicjatywy na Zieleńcu przy Głównej pojawią się nowe elementy. Obecnie znajdują się tam: plac zabaw, siłownia plenerowa, parking dla rowerów i stacja naprawcza. Niedługo dojdą do tego elementy małej architektury. Będą to: stół do tenisa stołowego, stoliki szachowe, ławki z oparciami, leżaki i parasole. Pojawią się również ścieżki o nawierzchni mineralnej.

Ps. Wyłoniliśmy też najkorzystniejszą (jedyną) ofertę w przetargu na wykonanie dwóch aktywnych przejść dla pieszych przy Okólnej. To również projekt z mareckiego budżetu obywatelskiego.

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl