facebook.com twitter.com instagram.com e endomondo.com youtube.com

Uzyskaliśmy dofinansowanie do budowy dróg

Wtorek, 3 września 2019

Z puli rządowej otrzymamy milion złotych

Początek września obfituje w dobre wiadomości. 2 września rozpoczęły pracę trzy nowe placówki edukacyjne: Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne, powiększona Szkoła Podstawowa nr 2 oraz filia przedszkola nr 2 przy ul. Okólnej. Wczoraj po południu otrzymaliśmy również informację o tym, że mareckie projekty drogowe dostały rządowe dofinansowanie. Nasze miasto wnioskowało do Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) o wsparcie przebudowy ulic Klonowej i Cmentarnej. Wartość obu inwestycji szacowaliśmy na 1,46 mln zł. Otrzymamy dotację wysokości 70 proc. kosztów inwestycji. To oznacza, że z FDS wpłynie ponad 1 mln zł.
Prace przy ul. Klonowej są już na ukończeniu (na zdjęciu). Przetarg na wybór wykonawcy ulicy Cmentarnej lada dzień zostanie ogłoszony. W ramach tej drugiej inwestycji powstanie ulica, która połączy drogę wojewódzką 631 z ulicą Cmentarną. Będzie mieć nawierzchnię bitumiczną o szerokości 6 m. wraz z chodnikiem/ciągiem pieszo-rowerowym po północnej stronie.
- Dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w proces zdobywania dofinansowania. To kolejne nasze inwestycje, które otrzymują zewnętrzne wsparcie – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.
Nasze miasto otrzymało z różnych źródeł dotacje m.in. na budowę ulic: Pomnikowej, Zygmuntowskiej-Zagłoby, Głównej, drogi rowerowej na wale rzeki Długiej, parkingów P&R przy Sportowej i Dużej.

#miastomarki #markiwłączsię

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl