facebook.com twitter.com instagram.com e endomondo.com youtube.com

Już dziesiąty raz...

Wtorek, 27 listopada 2018

...rusza akcja "Święty Mikołaj mieszka w Markach". Nie nam to oceniać, ale zrobiliśmy chyba kawał dobrej roboty, pomagając dzieciom z ubogich mareckich rodzin. Co roku, dzięki Waszej hojności, spełnialiśmy marzenia 100-120 dzieci. Gdyby to przemnożyć przez liczbę lat akcji, wyszedłby już tysiąc dziecięcych radości. Uwaga! Mikołaj znów zaprzęga renifery!

Oto wpis ze strony projektu:

Gdy w wirtualnym świecie pojawia się charakterystyczna czerwona czapka św. Mikołaja, w realnym zaczynają się gromadzić jego pomocnicy - elfiki. Są nimi ludzie dobrej woli, gotowi wesprzeć nieznajome dziecko z ubogiej rodziny. To właśnie jesteście Wy! Część z Was już po raz dziesiąty weźmie udział w akcji „Święty Mikołaj mieszka w Markach”, cześć z Was być może (na to liczymy) w niej zadebiutuje.

Przesłanie jest proste - pomagamy tym najmłodszym mieszkańcom, których rodziców nie stać na przygotowanie świąt. Dlatego dzieci piszą list do św. Mikołaja. Znajdziecie w nich m.in. życzenia, które łapią ze serce: o pieluchy dla siostry, o buty dla brata czy plecak do szkoły. Te listy, które zbiera marecki Ośrodek Pomocy Społecznej, trafiają następnie do Św. Mikołaja. Ten, chcąc pozostać w zgodzie z RODO, zostawia na nich jedynie imię dziecka, które ma świąteczne marzenia. I taki list z marzeniami może trafić do Ciebie. Wielu z tych, którzy już włączyli się do projektu Grupy Marki 2020, co roku wracają do niego, odczuwając wielką radość i spełnienie.

Święty Mikołaj ma zaufanych pomocników. To Katarzyna i Marcin Dąbrowscy, którzy już po raz piąty wcielają się koordynatorów akcji. Od środy 28 XI rozpoczną dystrybucję listów. Można się z nimi kontaktować zarówno e-mailowo (marcin-dabrowski@tlen.pl) jak i telefonicznie (509 191 488). Koordynatorzy proszą o kontakt po godzinie 16.00. Co roku podkreślają, że we wcześniejszych godzinach zarabiają na paliwo do sań św. Mikołaja.

To co? Dołączycie?

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl