facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Wspólnie po wsparcie na drogi rowerowe

Czwartek, 31 sierpnia 2017

Złożyliśmy wniosek w kolejnym projekcie unijnym, którego (jeśli wszystko się powiedzie) głównym beneficjentem będą mareccy rowerzyści. Wspólnie z sześcioma innymi samorządami wnioskujemy o pieniądze z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na budowę dróg rowerowych.

Używając języka sportu – w naszej grupie „kolarskiej” są – w kolejności alfabetycznej - Kobyłka, Marki, Nieporęt, Radzymin, Wołomin, Ząbki i Zielonka. Taki sojusz zwiększa szanse na uzyskanie unijnego dofinansowania.

Siedem gmin zamierza wybudować ponad 47 km ścieżek dla rowerzystów, w tym Marki - ponad 12 km. Zakładamy, że drogi dla jednośladów powstaną w Alei Marszałka Piłsudskiego – w ramach przywracania miejskiego charakteru głównej arterii. Dołączymy do tego finansowanie budowy ścieżek wzdłuż Modrzewiowej, Sobieskiego, Karłowicza, Lisa-Kuli i Granicznej. Planowane inwestycje zostaną zrealizowane do połowy 2020 roku.

Marki zostały liderem tego rowerowego projektu. To nasze drugie tego typu doświadczenie. Za pierwszym razem udało nam się zdobyć unijne dofinansowanie (ok. 9 mln zł), za które już powstały drogi rowerowe przy Sportowej, Sowińskiego i Szkolnej i zostaną wybudowane na wale rzeki Długiej, wzdłuż ulicy Głównej oraz Sosnowej i Kościuszki.

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl