facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

NARESZCIE!!!

Sobota, 23 grudnia 2017

Dziś w nocy zdarzyło się TO, na co czekaliśmy wiele lat. Pierwsze samochody przejechały obwodnicą Marek. Nie chcę używać patetycznych słów, ale to moment kluczowy we współczesnej historii Marek.

Dziesiątki tysięcy TIRów, które codziennie blokowały nasze miasto, od niedzieli jadą już nową drogą. Szacujemy, że ruch zmniejszy się aż o dwie/trzecie. Aleja Piłsudskiego, która rozcinała nienaturalnie miasto na dwie części, przestanie być drogą tranzytową, będziemy z niej korzystać głównie my, mieszkańcy Marek.

To Właśnie wam należą się podziękowania. W 2009 r. daliście dowód niezwykłej obywatelskiej dojrzałości. Mogliśmy przecież blokować drogę, wybraliśmy jednak pokojową akcję, która przyniosła wspaniały owoc. O tzw. cukierkowej akcji zrobiło się na tyle głośno w mediach, że politycy nie mogli jej nie zauważyć. I to po niej zapadły kluczowe decyzje – o wpisaniu obwodnicy Marek do rządowego programu budowy dróg, ogłoszeniu przetargu i wyborze wykonawców, uzyskaniu gigantycznego unijnego dofinansowania. Jestem dumny, że mogłem uczestniczyć z Wami w tym projekcie.

Dziękuję politykom. To oczywiste, że bez ich decyzji nadal stalibyśmy w coraz większych korkach, tracąc coraz więcej nerwów i rzecz jasna paliwa. Dziękuję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za przeprowadzenie tego gigantycznego projektu. Dziękuję też przedstawicielom mediów, które z sympatią relacjonowały starania mieszkańców Marek. Zrobiliście kawał dobrej roboty, która się jeszcze nie kończy.

Przed wykonawcami inwestycji – jej dokończenie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy cieszyć się z pełnego otwarcia inwestycji. Przed nami – kontynuacja starań o przywrócenie wyciętych ekranów akustycznych oraz modernizacja Alei Piłsudskiego. To drugie być może nie od razu, tak jakbyśmy sobie tego życzyli, ale rozłożone na lata. Dziś cieszmy się, bo jest naprawdę z czego. Szanowni Państwo, obwodnicę uważamy za otwartą!

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl