facebook.com twitter.com instagram.com S strava.com youtube.com

Dwie pieczenie na jednym ogniu

Piątek, 9 lutego 2018

W 2000 r. – 0,3 mln, w 2010 – 0,97 mln, a w 2017 – prawie 1,46 mln m. sześc – tyle wody trafiło do Waszych domów i miejsc pracy z Wodociągu Mareckiego. Dynamika tych 18 lat to ponad 380 proc. To jeden z najlepszych dowodów na to, jak szybko rozwija się miasto – zarówno pod względem demograficznym jak i infrastruktury wodociągowej.

Do tej pory za dostawy na teren całego miasta odpowiadała stacja uzdatniania wody (SUW) przy ul. Żeromskiego. Obecnie pracuje pełną parą, dlatego dostanie „siostrę”. Dzisiaj Wodociąg Marecki podpisał umowę na budowę drugiej stacji uzdatniania wody. Powstanie na terenie Czarnej Strugi – przy ul. Spacerowej. Już w przyszłym roku powinny ruszyć dostawy z tego źródła.

Na jednym ogniu upieczemy dwie pieczenie. Po pierwsze, zwiększymy bezpieczeństwo dostaw – gdyby doszło do awarii w jednej ze SUW, wyręczy ją drugą. Po drugie, w przyszłości, gdy miasto się rozrośnie, nie będziemy musieli się martwić, że któregoś dnia Wodociąg Marecki nie będzie nadążać z produkcją.

Na koniec jeszcze wątek drogowy. Gdy magistrala w Spacerowej zostanie już ułożona, będziemy mogli przystąpić do projektowania przebudowy tej ulicy.

zdjecie

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl