facebook.com twitter.com instagram.com e endomondo.com youtube.com

W sprawie Alei

Wtorek, 24 lipca 2018

Wczoraj kolejny raz spotkałem się z szefem warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Temat mógł być tylko jeden - przedłużający się remont Alei Marszałka Piłsudskiego. Przypomnę - jest to inwestycja rządowa, a nie naszego samorządu. Ale ponieważ dotyczy przede wszystkim mieszkańców Marek i widzimy, jakie sprawia problemy komunikacyjne, chcieliśmy usłyszeć odpowiedź na pytanie - co dalej?

Z wczorajszego spotkania konkret jest jeden. Do połowy sierpnia GDDKiA i włoski wykonawca ustalą zakres robót dodatkowych, których konieczność pojawiła się po rozpoczęciu frezowania arterii. Wówczas będzie też znany termin zakończenia robót. GDDKiA zapewnia, że zależy jej na szybkim i sprawnym przeprowadzeniu prac wzdłuż Piłsudskiego. Nam też, bo każdy dodatkowy dzień remontu to niedogodności dla mieszkańców i straty dla lokalnego biznesu, działającego wzdłuż głównej arterii.

Ps. Z ramienia GDDKiA nad remontem Piłsudskiego czuwa inżynier kontraktu - firma ECM (ul. Okólna 45, e-mail: biuro@s8obw-marek.pl).

zdjecie