facebook.com twitter.com instagram.com e endomondo.com youtube.com

W sprawie Sosnowej-Kościuszki

Wtorek, 7 sierpnia 2018

Dziś w Wydziale Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie poświęcone przebudowie ciągu ulic powiatowych Sosnowej i Kościuszki. W spotkaniu uczestniczyły władze powiatu wołomińskiego, miasta oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji – firmy IDS-Bud.

Przygotowana przez firmę czasowa organizacja ruchu na modernizowanych ulicach została dziś złożona w starostwa w celu zatwierdzenia. Urzędnicy Wydziału Inwestycji i Drogownictwa sprawę potraktują priorytetową z racji znaczenia tego ciągu komunikacyjnego dla miasta i powiatu. Czasowa organizacja ruchu przewiduje w pierwszej fazie wprowadzenie ruchu wahadłowego na wspomnianych ulicach według naszych zaleceń, co nie będzie wiązało się z koniecznością wytyczenia objazdu.

Dopiero po zatwierdzeniu czasowej organizacji ruchu przez starostwo, co ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni możliwe będzie przekazanie terenu budowy wykonawcy, aby rozpoczął prace przygotowawcze, m.in. wycinkę drzew, prace teletechniczne (druga połowa sierpnia). Wynika to z przepisów prawa budowlanego.

www.marki.pl www.marcovia-marki.pl msg.net.pl

karta.marki.pl kolomarek.pl www.marki2020.pl