Urząd Miasta

EkoMarki – szansa na pół miliona dla Marek na ochronę środowiska

sendzimirW grudniu podpisałem list intencyjny z Fundacją Sendzimira. Celem naszej współpracy było przygotowanie i złożenie wniosku „EkoMarki – ekologiczne inicjatywy lokalnej na rzecz środowiska”. Przy wydatnym wsparciu Wydziałów Promocji i Rozwoju oraz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej fundacja wytypowała 20 inicjatyw zgłoszonych przez mieszkańców Marek, których wartość opiewa na pół miliona złotych.

W ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Edukacja obywatelska” istnieje możliwość pozyskania 100% funduszy na realizację tych inicjatyw. Nasz wniosek przeszedł już pierwszą weryfikację. Czekamy na kolejne pozytywne wiadomości.

Lista wytypowanych inicjatyw

Studio lokalne w Radiu Hobby

Legionowskie Radio Hobby coraz śmielej wkracza na ziemie powiatu wołomińskiego. Zapraszam do odsłuchania audycji z moim udziałem.

Przyznam, że trema związana z audycją na żywo jednak robi swoje. Obiecuję, że z czasem będzie coraz lepiej :)

Czekając na wybory uzupełniające

W ratuszu gościłem panią redaktor Teresę Urbanowską z „Życia Powiatu na Mazowszu”, z którą rozmawiałem o współpracy z radą miasta, władzami powiatu wołomińskiego, a także o potrzebach inwestycyjnych miasta.

Zachęcam do lektury

Nowy klimat Marek – wywiad dla MGR

Z redaktorem „Mojej Gazety Regionalnej” rozmawiałem o ruszającej wkrótce najważniejszej inwestycji w historii miasta, pilnych modernizacjach, stanie budżetu oraz radykalnych zmianach w kilkuletniej perspektywie.

Zapraszam do lektury.

Marki przystępują do Platformy PPP

platforma pppPodpisałem deklarację przystąpienia Miasta Marki do Platformy współpracy w zakresie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego utworzonej z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (obecnie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju).
Platforma stanowi forum wymiany informacji, doświadczeń i najlepszych praktyk między samorządami. Jej członkami jest obecnie ponad 100 podmiotów.
Więcej informacji na temat Platformy PPP na stronie internetowej.

Wizyta w Radiu FaMa

orych famaKilka dni po zaprzysiężeniu w Radiu Fama opowiadałem o pierwszych chwilach po poznaniu wyników wyborów oraz dzieliłem się spostrzeżeniami z pracy w mareckim ratuszu. Zachęcam do odsłuchania audycji.

Do góry