Życie codzienne

Rusza KołoMarek

Umowa podpisana – rusza (fizycznie w ciągu dwóch miesięcy) Marecki Rower Miejski „KołoMarek”

kolomarek

Marki staną się kolejnym miastem aglomeracji warszawskiej, w którym uruchomiony zostanie system wypożyczalni rowerowych. Co ważne, marecki system będzie kompatybilny z Warszawskim Rowerem Publicznym Veturilo.

Więcej informacji w artykule na stronie urzędu miasta – POBIERZ

Zostaw 1% w Markach

zostaw1procentJak co roku, do 30 kwietnia rozliczamy się z podatku dochodowego. To wyjątkowa okazji do tego, aby przeznaczyć 1% należnego podatku mareckim organizacjom pożytku publicznego. W ubiegłym roku 45% polskich podatników zdecydowało się wykorzystać szansę, jaką daje przekazanie 1% podatku wypełniając deklarację PIT. W sumie przekazano ponad pół miliarda złotych. Jednym pociągnięciem pióra można zdecydować, komu zaofiarować część naszej obowiązkowej daniny. (więcej…)

Największa orkiestra świata zagrała również w Markach

wosp marlenaPo raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 4 w Markach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku nie zabrakło atrakcji i wielu otwartych serc. Marecki sztab spisał się na medal – zebrano 78.898,81 złotych. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji przekazanych przeze mnie przedmiotów.

Fotorelacja z imprezy

Akcje krwiodawstwa w Markach

krew ratuszUstaliliśmy z Regionalny Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa terminy akcji krwiodawstwa w Markach.

Zaplanowane są następujące terminy:

11.03 – Środa
20.06 – Sobota
09.09 – Środa
21.11 – Sobota

Już dziś gorąco zapraszamy. I zapowiadam, że nie będzie to tylko samo krwiodawstwo, planujemy dodatkowe elementy (szczególnie 20 czerwca), ale o tym więcej w późniejszym terminie.

Wyniki wyborów

Szanowni Mieszkańcy Marek! Kilka słów na gorąco. Dziękuję wszystkim, którzy w ten mroźny dzień wybrali się do lokali wyborczych. W głosowaniu większość z Was poparła moją kandydaturę na burmistrza. Obiecuję, że będę reprezentował wszystkich Markowian – bez względu na ich sympatie wyborcze. Czeka nas niełatwa kadencja, która upłynie pod znakiem kluczowej dla miasta inwestycji – realizacji obwodnicy Marek. (więcej…)

Orych na bazarze

Gdzie w sobotę toczy się życie w Markach? Ano na bazarze. Tam też wybrał się nasz kandydat na burmistrza. Jak żartuje, można było zjeść kawałek Orycha, bo tak nazwano kawałki sękacza, którym częstowano mieszkańców miasta. Cel kulinarny był jednak wtórny, liczyła się przede wszystkim możliwość zwykłej, ludzkiej rozmowy z Markowianami. (więcej…)

Do góry